Milliyetçi Hareket Partisi

Özgeçmiş

Sezer Küçükkurt Kimdir?

04.12.1976 tarihinde Afyonkarahisar Merkez’de dünyaya gelmiştir. Gazeteci Şükrü Küçükkurt ve Münevvere Küçükkurt’un evladıdır. Afyonkarahisar Merkez’de bulunan Sahipata İlkokulu, Şemsettin Karahisari Ortaokulu ve Afyon Lisesi’nden mezun olmuştur.

İlkokuldan itibaren aile işletmesi olan Kocatepe Gazetesi ve matbaasında tüm kademelerde görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi Muhasebe bölümündeki eğitimin yarıda bırakarak askere gitmiş, askerlik görevini ulaştırma er olarak Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’nda tamamlamıştır. Askerlik dönüşü Esra Toktok ile evlenmiş gazetecilik mesleğine devam etmiştir.

Yaygın medya kuruluşlarının Afyonkarahisar temsilciliklerini yaparken Kocatepe Gazetesi’nin yayınını da basılı gazete, internet gazetesi, sosyal medya hesapları ve web tv olarak devam ettirmektedir. Matbaacılık faaliyetleri kapsamında Afyonkarahisar’da yayınlanan 7 günlük gazetenin 6’sının baskı hizmetlerini yapmaktadır. Geçimini gazetecilik ve matbaacılık ile sağlamaktadır. Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Fakültesi’nden mezun olan Sezer Küçükkurt evli, İrem, Emir ve Eren isimli üç çocuk babasıdır.

Ailesi ve kendisi Afyonkarahisar’ın sorunlarının çözümü için geçmişten bu zamana kadar hep sorumluluk almış, ilimizdeki birçok hizmete katkı sunmuştur.